Apmācības treneriem/Jauniešu apmācība rit pilnā sparā!

ELFLA Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gada apakšpasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Projekta “Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS.” praktiskais seminārs: ”Apmācība treneriem/Jauniešu apmācība”

Apmācības treneriem tiek organizētas ar mērķi uzlabot staļļu darbību, celt esošo pakalpojumu kvalitāti, palielinātu un uzlabotu treneru zināšanas un darba kvalitāti.

Tas vairos staļļa konkurētspēju, cels pakalpojumu kvalitāti un palielinās klientu loku. Galvenokārt bērnu, jauniešu un iesācēju vidū.

Praktiskās apmācības dos zināšanas kā veidot treniņu sistēmu, kā plānot tos, kā dot izpratni par zirga un jātnieka attīstības dinamiku, kā pasniegt informāciju iesācējam jātniekam, kā veidot sadarbību iesācējs jātnieks – zirgs.

Daļa apmācību būs jau pieredzējušiem treneriem un zirgu speciālistiem, kas savukārt ļaus uzlabot zināšanas un pakalpojumu kvalitāti dalībai sacensībās, lai trenētu jau citus sportistus ar pieredzi un sniegtu treneru un konsultantu pakalpojumus citiem. Apmācības treneriem ir labs veids ne vien gūt jaunas zināšanas un celt praktisko iemaņu līmeni, bet arī dalīties pieredzē ar citiem treneriem.

Praktiskās apmācības semināros piedalās treneri, kas mācās no ekspertiem un speciālistiem un viens no otra. Apmācību laikā tiek apmācību treneri, kā strādāt ar klientu/iem, taču pārējie tikmēr skatās praktisko apmācību. Apmācības publiski pieejamas interesentiem.

Praktiskā semināra norises vieta – jāšanas nodarbībām piemērots smilšu vai zāles seguma laukums, vide ar zirgiem. Katrs dalībnieks (jātnieks) uz nodarbību ierodas ar savu zirgu un savu inventāru.  Sadarbības projektā paredzētie staļļi uzņem citus dalībniekus no partnerības teritorijas uz konkrēto nodarbību (kopā sešas nodarbības), nodrošinot laukuma izmantošanu, ūdens ņemšanas vietu un iespēju zirgiem atpūsties pēc nodarbības boksā vai citā atbilstošā/piemērotā vietā.

Praktisko semināru norises vietas un nodarbību datumi tiks saskaņoti atsevišķi ar katru partnerību un treneri. Informācija būs pieejama publiski. Dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots – 8 jātnieki plus viņu treneri katrā nodarbībā. Pārējie interesenti aicināti piedalīties praktiskajos semināros kā klausītāji/skatītāji, gūt vērtīgu pieredzi un zināšanas.

 

Praktiskā semināra pieejamie lektori:

Krista Kliesmete ir aktīva jātniece un jaunzirgu trenere, kura apguvusi plašas zināšanas un pieredzi zirgkopībā un kvalitātes sistēmu ieviešanā zirgu audzēšanas saimniecībās. Viņa kā lektore par zirgu turēšanas jautājumiem piedalās Latvijas Lauksaimniecības universitātes mūžizglītības kursā “Zirgkopības pamati”, kā arī LŠZAA (Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija) organizētajās mācībās.

Krista piedalās konkūra sacensībās gan ar jaunzirgiem, gan pieredzējušiem zirgiem, kā arī sagatavo jaunos sportistus. Kā jātniece viņa vairākus gadus strādājusi Nīderlandē un Dānijā, šobrīd sadarbojas ar vairākiem privātiem zirgu īpašniekiem, viens no tiem ir Latvijas titulētākais jātnieks Kristaps Neretnieks. Ziemas periodā pēdējos gadus Krista radusi iespēju trenēties ārzemēs, apgūstot jaunas prasmes un zināšanas pie pieredzējušiem sportistiem. Savukārt vasarās strādā Limbažos, Neretnieku ģimenes stallī un pasniedz jāšanas nodarbības vairākos sporta klubos Latvijā. Absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, fizioterapeitus, kā arī iegūts trenera sertifikāts LSPA, taču Krista uzskata, ka mācīšanās un attīstīšanās process ir nebeidzams. Ieguvusi FEI –starptautiskās jātnieku federācijas trenera sertifikātu. Par Kristu zirdzinieki saka: “Ļoti pozitīva, atsaucīga, ar lielām darbaspējām un labām zināšanām”.

 

Maira Leja ir pieredzējusi sportiste, jaunzirgu un jauno jātnieku trenere. Savas zināšanas un jāšanas prasmes attīstījusi, strādājot Vācijā. Daudzus gadus atradusies Latvijas vadošo jātnieku vidū, Grand Prix maršrutos, titulēta Latvijas Republikas čempione, Latvijas Olimpiādes čempione, daudz laika un uzmanības veltījusi jaunzirgu sagatavošanai konkūra disciplīnai.

Maira aktīvi iesaistās jauno jātnieku un amatieru apmācībā, pasniedz seminārus un praktiskās nodarbības dažāda līmeņa jātniekiem un treneriem. Ieguvusi FEI –starptautiskās jātnieku federācijas trenera sertifikātu. Šobrīd sadarbojas ar vairāku zirgu īpašniekiem, uzrāda labus rezultātus dažāda līmeņa sacensībās, sagatavo zirgus jātniekiem.

 

Apmācību treneriem/jauniešiem organizē Jolanta Lapiņa (biedrība “Tīreļu staļļi”), jautājumu ierosinājumu gadījumā tālr.26544243, e pasts jolantalapina@gmail.com

 

Praktisko semināru norises laiks no 15.aprīļa līdz 15.oktobrim piecās VRG teritorijās:

Teritorijas: Treneri:
Biedrība Ropažu Garkalnes partnerība Maira Leja
Partnerība laukiem un jūrai Maira Leja
Stopiņu, Salaspils partnerība Krista Kliesmete
Partnerība Daugavkrasts Maira Leja
Partnerība Lielupe Krista Kliesmete

 

Apmācību datumi un konkrētas vietas tiks izsludinātas drīzumā, pieteikšanās tiks organizēta elektroniski un pieteikšanās links būs pieejams nākošajās publicitātēs.

Uz tikšanos šīs vasaras izaugsmes pilnajos semināros!

Līdzīgi raksti

8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk
Image coming soon
28Feb
Otrajās Lieldienās, 1.aprīlī, pie Ropažu Kultūras un izglītības centra būs lustīga Lieldienu svinēšana. Līdztekus koncertam, radošajām darbnīcām, olu krāsošanai, zirgu izjādēm... Lasīt vairāk
27Feb
“Mājas kafejnīcu dienas” ir iemīļots un gaidīts vasaras pasākums, kurā durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas, aicinot baudīt dažādus Latvijas reģionus caur... Lasīt vairāk
Image coming soon
2Feb
22.februārī no pl. 14.00, Ropažu novadā, “Getliņi EKO” vides izglītības centrā notiks (sa)darbības pasākums “KOPĀ BŪS AUGT!”. Šis ir otrais no... Lasīt vairāk