GaRo_ZA 2017 uzņēmēju pasākums vainagojies panākumiem un uzslavām

Pagājušās piektdienas pēcpusdienā Ropažu Kultūras un izglītības centrā pulcējās Ropažu un Garkalnes novada uzņēmēji, lai satiktos, apmainītos ar informāciju, veidotu jaunas biznesa iespējas un dzirdētu citu uzņēmēju veiksmes stāstus.

Ropažu un Garkalnes pārnovadu uzņēmēju diena tapa ar ideju par kopīgi radītu kaimiņu novadu pasākumu, kas vienlaikus apvieno, iepazīstina vienu ar otru un reizē arī veido mazākas kopējās izmaksas katram novadam parādot, ka novadi var un uzņēmēji to atbalsta!

Pasākumu organizēja 4 organizācijas – Ropažu novada pašvaldība, Garkalnes novada Dome, biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” un biedrība “Ropažu novada uzņēmēji”.

 

Pasākuma programma tika veidota 3 daļās:

  • jauniešu darbs, lai izprastu uzņēmējdarbību savā novadā;
  • uzņēmējiem tīklošanās un iedvesmas stāsti;
  • uzņēmēju / amatnieku izstāde.

 

Visiem ir skaidrs, ka jaunieši un skolēni uzņēmējdarbībā ir aktīvi jāiesaista, lai veidotos priekšstats un izpratne par uzņēmējdarbību, tāpēc dienas pirmajā daļā jaunieši apmeklēja dažādus Ropažu un Garkalnes uzņēmumus, lai saprastu, kas ir uzņēmums, kas ir uzņēmējdarbība, kā tas nodarbojas, kā sevi reklamē, kas ir klienti un sadarbības partneri, vai piedāvā vasaras darbu jauniešiem – skolēniem, kas ir darbinieki, kāda izglītība nepieciešams, lai strādātu attiecīgā uzņēmumā, kā arī guva atbildes uz daudziem citiem jautājumiem. Jaunieši apmeklēja tādus uzņēmumus kā WESS motors, sporta komplekss “333”, Yes we can, Peruza, Rīgas meži. Paldies uzņēmējiem par atsaucību un iesaistīšanos, veidojot jauniešiem izpratni par uzņēmējdarbību!

 

Uzņēmējiem ērtā laikā pl. 14.00 sākas izstādes un iedvesmas daļa. Uzņēmēji izstādē eksponēja savu preci, piedāvātos pakalpojumus un informāciju par pakalpojumiem, un piedāvātajām iespējām, reizē ar to iepazīstinot gan atnākušos uzņēmējus, gan iedzīvotājus, kuri bija laipni aicināti apmeklēt izstādi.

Savukārt mazajā zālē notika iedvesmas un informācijas daļa. Tīklošanas princips ir veiksmīgs ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, jo īsā laikā sniedz iespēju mērķtiecīgi ikvienam uzņēmējam pastāstīt klausītājiem par savu pakalpojumu vai preci, veidojot šo sadaļu konkrētu, kodolīgu un negarlaikojot auditoriju. Daudzi uzņēmēji uzzināja jaunu informāciju, daļai tā bija pirmā pieredze īsā un koncentrētā laikā spēt sevi reklamēt. Pēc tīklošanās sekoja kafijas pauze, kurā atnākušie dalījās pirmajos iespaidos un pārsteigumā, cik dažāda un piesātinātā ir abu novadu uzņēmēju lielā ģimene. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 60 Ropažu un Garkalnes novadā strādājoši uzņēmēji un uzņēmumi!

Pēc tīklošanās sesijas dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus abu pašvaldību pārstāvjiem, ko arī uzņēmēji izmantoja. Uzņēmējiem bija aktuāli jautājumi: ceļi, infrastruktūra, izglītība, nodokļu politika un pašvaldību iespējamais atbalsts uzņēmējdarbības vides uzlabošanai.

Uzņēmēju dienu ar uzstāšanos krāšņāku darīja Garkalnes novada iedzīvotājs un komponists Mārtiņš Brauns, priecējot publiku ar fantastiski iedvesmojošiem skaņdarbiem un dziesmu! Pamanīts tika arī īpašais komponista mūzikas izpildījuma stils, kas nevienu neatstāja vienaldzīgu!

Ar saviem dzīves un veiksmes stāstiem ar mums dalījās tādas personības kā Edgars Šneps, Elvī Kustavus, Ivars Beitāns, Arnis Petrānis un Kaspars Grjunbergs, Jolanta Jērāne, Edžus Žeiris un Sergejs Bižāns.

Visas dienas garumā pasākumu vadīja un ar izcilu humoru uzņēmēju uzmanību noturēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņa kgs!

Pasākuma organizatori ar rezultātu ir ļoti apmierināti un pauž vēlmi pasākumu atkārtot ik gadu, jo uzņēmēji ir mūsu nākotne, mūsu iedzīvotāju darba vietas, novadu ienākumu avots un novadu attīstības priekšnosacījums!

 

Foto attēli apskatāmi šeit.

 

Rakstu sagatavoja biedrība “ Ropažu novada uzņēmēji”

valdes priekšsēdētāja Nellija Šlēgelmilha

Līdzīgi raksti

26Sep
Šogad uzņēmējiem būs iespēja atklāt jaunu uzņēmējdarbības dimensiju pasākumā “GaRo_ZA 2023”, kas norisināsies 20. oktobrī kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”. Pasākuma saturs... Lasīt vairāk
Image coming soon
14Aug
Biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Salaspils partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība”... Lasīt vairāk
9Aug
Turpinot ilggadējo sekmīgo Pierīgas reģiona sadarbību tūrisma nozarē, kas atpazīstama ar zīmolu EXIT RIGA, šogad plānots uzsākt vēl vienu reģiona tūrisma... Lasīt vairāk
18Jūl
Šīs vasaras izskaņā, 26. augustā, pie mums Ropažu un Salaspils novados jau trešo reizi norisināsies Māju kafejnīcas diena. Šogad novadus pārstāvēs... Lasīt vairāk