Mājas kafejnīcu diena “PIENA UPES ĶĪSEĻA KRASTOS” Ropažu un Salaspils novados notiks 26. augustā!

Šīs vasaras izskaņā, 26. augustā, pie mums Ropažu un Salaspils novados jau trešo reizi norisināsies Māju kafejnīcas diena. Šogad novadus pārstāvēs 13 mājas kafejnīcas un to saimnieki – piecas mājas kafejnīcas Salaspils novadā un astoņas Ropažu novadā.

Liels paldies visiem privāto saimniecību un uzņēmumu saimniekiem par šī garšīgā un ļoti patīkamā projekta atbalstīšanu un līdzdalību tajā!

Atgādinām, ka projekts Mājas kafejnīcu dienas tiek organizēts ar Ropažu Salaspils partnerības, Salaspils novada pašvaldības, Ropažu novada pašvaldības kā arī ar LIAA  Tūrisma departamenta un “Lauku Ceļotājs” atbalstu un iniciatīvu.

Īsumā par pašu projektu “Izgaršo Latviju!”: Mājas kafejnīcu dienas visā Latvijas teritorijā šogad notiks no 14. jūlija līdz 17. septembrim.

To laikā lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti atvērs savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām.

Būs iespēja nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus, baudīt unikālo atmosfēru un piedāvāto kultūras programmu.

Tieši šobrīd ir īstais laiks padalīties ar visiem potenciālajiem Mājas kafejnīcu dienas Ropažu un Salaspils novadā apmeklētājiem, par to, kas šajā dienā un projektā gaidām mūsu novados, īsi un kodolīgi ieskicējot katras mājas kafejnīcas īpašās “odziņas”, lai jau pamazām sagatavotu viesu garšas kārpiņas šim garšas un izklaides pieredzējumam.

ROPAŽU NOVADU PĀRSTĀVĒS 8 MĀJAS KAFEJNĪCAS.

Iepazīstinām ar Mežmalas restorānu “Madzes garšu maģija”, Skujniekos, Augšciemā, Ropažu novadā, kas mūsu novada Māju kafejnīcu dienās piedalās jau kopš pašiem to pirmssākumiem.

Par savu mājas kafejnīcu saimnieki saka – “Kad vienā sētā satiekas šefpavārs ar izsmalcinātu gaumi un saimniece, kas darina māla traukus, patiess prieks būs gan acīm, gan vēderam – tā rodas mežmalas restorāns ar melnās keramikas traukiem un sezonālām garšām no tuvējās apkārtnes produktiem”. To arī novēlam piedzīvot visiem “Madzes garšu maģijas” viesiem!

Mājas kafejnīca “Uguns virtuve” Jaunsišu ielā 20, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā piedāvās uz uguns un patiesi no sirds gatavotus ēdienus baudīšanai. Papildus gardu ēdienu piedāvājumam tiks organizēta arī tematiska aktivitāte – salvešu locīšanas meistarklase. Esiet laipni aicināti!

“Gandrīz Lauki” mājas kafejnīca, Lapu ielā 1, Podkāju ciemā, Ropažu novadā aicinās izbaudīt ēdienu caur piedzīvojumu, kas iedarbinās visas maņas, ne tikai garšas kārpiņas! “Gandrīz Laukos” varēs piedzīvot dabu – klausoties, skatoties, ēdot, dzerot un sajūtot visu to, ko tā mums var sniegt.

Tieši tik vienkārši un ar aicinājumu – mājīga atmosfēra un vienkārši gards ēdiens – tā ir mūsu ģimenes recepte vasaras noslēguma sestdienai – pie sevis ielūgs mājas kafejnīca “Loku 5”, Loku ielā 5, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā.

Mērķtiecīgi pie sevis aicinās arī mājas kafejnīca “RA enerģija”, “Vecmauriņos”, Kangaros, Ropažu novadā. Saimnieku mērķis ir popularizēt veselīgo uzturu bez cukura ar samazinātu ogļhidrātu daudzumu, pagatavojot iecienītus ēdienus, tiem pievienojot vērtīgās šķiedrvielas, olbaltumvielas un taukskābes. “Ra enerģija” būs vieta, kur piedzīvot visu nepieciešamo, lai ēstu veselīgi, samazinātu cukura vai ogļhidrātu patēriņu, piekopjot kādu no “keto” vai “lowcarb” uztura plāniem, jo ēst veselīgi noteikti nav sarežģīti. Saimnieki aicina braukt ciemos, baudīt ēdienu, aktivitātes dabā un pie reizes gūt enerģiju arī no saules.

Iespējams, ka kāds, kas jau kādā no iepriekšējiem gadiem viesojies Ropažu un Salaspils mājas kafejnīcu dienās, atceras kafejnīcu ar krāsnī ceptu picu un citu gardumu, kas gatavoti uz dzīvās uguns, piedāvājumu – “Mimīša picas un citi gardumi“, Strūgās, Zaķumuižā, Ropažu novadā. Arī šogad “Mimīša picas” aicinās viesus un gardēžus paviesoties un pamieloties savā viesmīlīgajā sētā.

Mājas kafejnīca ar nosaukumu “Garšas pietura” skan daudzsološi. Tāpēc visi apmeklētāji tiek laipni gaidīti un aicināti arī uz šo mājas kafejnīcu Ādažu ielā 25, Bukultos, Ropažu novadā, kur uzņēmīga ģimene uzņems viesus, lai visi jauki pavadītu laiku “Garšas pieturā”, kuras saimnieki šogad pirmo reizi ļausies šī projekta pozitīvajam izaicinājumam.

Mājas kafejnīca “Treilerbode” jau otro gadu Jūs sagaidīs Ulbrokā, Pārupes ielā 18. 26.augustā, varēsiet baudīt viesmīlīgo saimnieku gardos ēdienus. Ēdienkartē gan sautēta cūkgaļa, latviskie kāposti un pelēkie zirņi, gan dažādas uzkodas: corndogi, burgeri un friškas. Protams, gardie saldējuma kokteiļi un fantastiskās plātsmaizes!

SALASPILS NOVADU PĀRSTĀVĒS 5 MĀJAS KAFEJNĪCAS

Mājas kafejnīca “Doles cienasts” Salaspils novada Doles salas “Ziediņos” arī projektā piedalījusies jau kopš paša sākuma, un joprojām aicina savus apmeklētājus uz gleznaino Doles salu, kur tās mierpilnajā atmosfērā piedāvās baudīt tradicionālus, no vissvaigākajiem vietējiem produktiem pagatavotus ēdienus.

Savukārt mājas kafejnīca “Zirņos” Salaspilī, Miera ielā 1 ir projekta jaunpienācējs. Mūsu pašu novada zaļā oāze un mūžīgi pukstošā zaļā sirds – Nacionālais botāniskais dārzs – pirmo gadu ir nolēmuši startēt projektā un uz vienu dienu kļūt arī par mājas kafejnīcu, goda vietā uz lielā galda liekot tūkstoššķirņu kultūraugu – zirni, pirms tam uzdodot kafejnīcas apmeklētājiem retorisku jautājumu – vai botāniskā dārzā augušu zirņu zupa garšos labāk, ja tai uzkaisīsim šķipsniņu stāstu par mūsu senču mantojumu?

Ja mēs katrs atrastu kaut vienu dzimtas kultūraugu, cik bagāti mēs būtu!?!

Viena no iepriekšējos gados visvairāk apmeklētajām mājas kafejnīcām – ģimenēm draudzīgais ogu dārzs “Salaspils mellenes” Priežavotu alejā 58, Bajāros, Salaspils novadā, arī šogad turpinās piedāvāt melleņu ražas pilnbriedu uz šķīvjiem un pašā dārzā – Mājas kafejnīcu dienas programmā paredzēts pašlasīt mellenes, iegādāties ogas un stādus, iet melleņu dārza ekskursijā, taču pāri visam tā būs krūmmelleņu ēdienkarte ar soļankas zupas kausu no lielā katla un virtuozā 10gadīgā meistara Renāra pašgatavotajām picām.

Jaunpienācējs Salaspils novada māju kafejnīcās ir arī mājas kafejnīca ”Grunduļi”, Kalēju ielā 5, Jaunsauriešos, Salaspils novadā. Te maltītes, ko parasti pasniedz savai ģimenei un ciemiņiem, gatavos un piedāvās 13gadīgais Matīss. Tikai 5 km attālumā no Salaspils pilsētas apmeklētāji ir aicināti uz mājām, kas jau kopš 1934. gada nes “Grunduļu” vārdu. Zivis gan šogad ēdienkartē vēl nebūs, bet viesi noteikti tiks cienāti gan ar otro ēdienu, gan pankūkām un saldo ēdienu, tāpat arī tiks servēti pašgatavoti dzērieni. Daļa no ēdienu sastāvdaļām tiek audzētas Matīsa zaļumu dobītē. Esiet gaidīti un tapsiet pacienāti!

Brīnišķīgās un unikālās koku konstrukciju kupolmājas – mākslinieciskā viesu nama “Ārpus laika” saimniece Ilze Bērziņa arī nolēmusi pievienoties mājas kafejnīcas notikšanai pie sevis, Kairosā, Salaspils novadā.

Te pavisam noteikti varēs baudīt, izgaršot, ļaut sevi pārsteigt ar izsmalcinātiem, uz vietas pašu audzētiem un gatavotiem labumiem, sajūtot īpašo māksliniecisko auru, atverot visas maņas ēdienu un dabas klātesamības baudīšanai laiski un skaisti svinot dzīvi.

Esiet laipni gaidīti un aicināti baudīt daudzveidīgo mājas kafejnīcu dienas piedāvājumu Ropažu un Salaspils novados 26. augustā! Lai top un ir garšīgi!

Aprakstu sagatavojusi: Jana Freimane, Salaspils novada Tūrisma organizatore Mājas kafejnīcu dienas koordinatore.

Līdzīgi raksti

Image coming soon
30Apr
No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās... Lasīt vairāk
Image coming soon
18Apr
Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk... Lasīt vairāk
5Apr
Beidzot ceļvedis Pierīgas apceļošanai ieguvis vēl draudzīgāku veidolu novadu viesiem, jo viss tūrisma piedāvājums tagad pieejams arī jaunajā EXIT RĪGA lietotnē... Lasīt vairāk
8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk