Mājas kafejnīcu dienas 4.septembris

Ropažu novadā un Salaspils novadā “Mājas kafejnīcās” aicinām viesoties un mieloties 4. septembrī, kad “piena upes tecēs ķīseļa krastos”.

Šogad, no jūlija līdz pat oktobrim, Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”.

Esam raduši baudīt tuvāku un tālāku Latvijas novadu kulināro mantojumu, bet šoreiz aicinām viesoties tepat Pierīgā un piedzīvot gastronomisko ceļojumu Ropažu un Salaspils novados, kas notiek pirmo reizi, tāpēc būs īpaši interesanti iepazīt vairāk kā 20 dažādu dalībnieku kulināro piedāvājumu. Būs arī iespēja baudīt īpašus ēdienus, ko gatavos saimniecības un ģimenes, kas ikdienā ar to nedarbojas un pirmo reizi ver savas mājas un sētas durvis plašākam viesu lokam.

Lai ikviens apmeklējums būtu īpašs un drošs, kafejnīcu apmeklējums obligāti jāpiesaka.

Dalībnieki un piedāvājums:

Ulbrokas uzņēmīgie un darbīgie jaunieši apvienojušies savā mājas kafejnīcā TVAIKS un piedāvās garšu piedzīvojumu saviem viesiem sadarbībā ar brīvprātīgajiem no Azerbeidžānas. Viņu ēdienkartē būs gan latviešiem, iespējams, mazzināms “Shah plovs”, jeb Armēņu tradicionālais plovs, no Spānijas iedvesmoti sagatavota bezalkoholiskā sangrija un apelsīnu plātsmaize, savukārt,  latviešu tradicionālo virtuvi pārstāvēs Kurzemes puses sklandrauši Ulbrokas versijā. Šeit būs arī īstenas vegānu leiputrijas cienīgs piedāvājums, jo jaunieši gatavos arī Zemesriekstu krēmzupu ar čili, vegānos dārzeņu salātus un kurkumas dzērienu.Jaunieši ir pamatīgi piedomājuši arī pie papildus izklaides nodrošināšanas saviem viesiem, tāpēc tieši te būs iespējams izmēģināt jaunas prasmes rokdarbu darbnīcā, izdziedāties pie ugunskura un iegādāties vietējos suvenīrus. Vakara daļas viesus izklaidēs DJ ar savu muzikālo setu.
Adrese: Ulbrokas Mūzikas un Mākslas skolas pagalms, Institūta iela 1, Ulbroka, Stopiņu pagasts, tālr. 22722042.

Salaspils ģimenes uzņēmums, kafejnīca WRAPS & WAFFLES, kas ir jaunpienācēji Salaspils uzņēmēju rindās, taču ēdināšanas biznesā darbojas jau 6 gadus, iznesīs savu gardo piedāvājumu ārpus telpām, savā terasē, lai tā augsti novērtētās  garšas un kvalitāti ļautu izbaudīt arī savas mājas kafejnīcas viesiem.
Adrese: Rīgas iela 1, Salaspils, tālr. 20068415.

Ullas Jansones glīti iepakotie, noformētie pasteļkrāsu zefīra ziedu pušķi sociālajos tīklos ir izpelnījušies ne mazums  apbrīnas vērtus komplimentus no potenciālajiem un esošajiem pircējiem. Šodien Ulla savus zefīra meistardarbus iznesīs ārā un izrādīs savā zefīru našķu paradīzē – Mājas kafejnīcā LOVE DE FOUDRE un iekārdinās savus viesus ar savu skaistumu un saldo garšas kārpiņu palutināšanas iespēju.
Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils, tālr. 28667604.

Ģimenēm draudzīgā melleņu dārza “Salaspils Mellenes” mājas kafejnīcas MELLENES AR PIENU saimnieki ir padomājuši par plašu un bagātīgi daudzveidīgu ēdienkarti, papildinot to ar sava dārza karalieņu – krūmmelleņu – izmantošanu ēdienos daudzos un dažādos veidos. Ne mazums viesu novērtēs melleņu dažādās garšas kā saldajos ēdienos, tā arī kā piedevu zupai vai vistu spārniņu marinādei. Visburvīgākā un tajā pat laikā visvienkāršākā salduma klasika – Mellenes ar pienu – arī šepat. Arī dzērienu piedāvājums gan silts, gan auksts, gan iekšķīgi sildošs. Vienvārdsakot – jābauda.  Paralēli gastronomiskajiem melleņu vēderpriekiem mājas kafejnīcā MELLENES AR PIENU – izzinoša un vērtīga lekciju sesija par un ap dārziem visas dienas garumā, ekskursijas saimniecībā, melleņu pašlasīšana, bērnu stūrītis un mini tirdziņš, ko pavadīs dzīvās mūzikas izpildījumi, bet tiem, kam gribas vienkārši skaisti – fotostūris “Melleņu gaisma” garšīgam un aicinošam postam soctīklos. 
Adrese: Priežavotu aleja 58, Bajāri, Salaspils novads, tālr. 25636419.

Netradiconālas pieejas, garšvielas un āra gatavošana ir Džozefa Fernando sirdslieta.Tas būs redzams un baudāms mājas kafejnīcu dienā viņa kafejnīcā ACHUGRILZ, piedāvājot 4 paša izdomātas receptes un degustācijas plati, kas ļaus nogaršot paštaisītu, eksotisku garšvielu maisījumos apceptu gaļu austrumu stilā. Esot uz vietas saimniecībā varēs uzspēlēt novusu, doties turpat uz mežu pēc sēnēm un ogām, kā arī aiznest daļu no nogaršotā mājās, iegādājoties, kādu garšvielu maisījumu. Tas viss kopā ar siltām emocijām, jaunām zināšanām un garšu kārpiņu uzfrišināšanu.
Adrese: Zemeņu iela 10, Makstenieki, Ropažu pagasts, tālr. 25948841.

Atpūtas komplekss ”NIKI” priežu meža ielokā aicina pievienoties uz kārtīgu zivju zupas šķīvi. Par garšas dažādību uztraukumu nekādu, jo uz ugunskura pagatavotā maltīte sevī ietvers 4 dažādas zivis, kas nu kura sirdij tuvāks. Pēc kārtīgas ieturēšanās viesi tiek aicināti izstaigāt  Jāņa Jaunsudrabiņa pastaigu takas, iepazīstoties ar rakstnieka un mākslinieka dzīves gājumu un redzējumu. Nobeigumā būs iespēja iegādāties kādu no lieliskajiem ”Pūces” vīniem, kas Mājas kafejnīcu dienā AK NIKI tiks pasniegti un piedāvāti komplektā ar labākajās tradīcijās gatavotu un ļoti gardu mājas sieru.
Adrese: Saules iela 2, Garkalne, tālr. 29509750.

NAMDARU DARBNĪCAS mājas kafejnīca pārsteigs viesus ar izsmalcinātu un bagātīgu garšu buķeti, kas tiks piedāvāta 5 kārtu vakariņās. Būs gan sezonālie ēdieni, gan vidusjūras labumi, gan kas salds ko uzlikt uz kārā zoba. Saimnieki būs parūpējušies arī par gaišu amosfēru un elegantu gaisotni. Lai nepalaistu garām šo kārdinošo maltīti, sava klātbūtne jāpiesaka pirms tam un tālāk viss jāatstāj Meistaru rokās. Kā saimnieki paši saka –  darbs un dzīves svinēšana iet roku rokā, tādēļ būs arī iespējams izzināt Latvijas kokus un iepazīt labāk pašu darbnīcu, kur darbojas savas jomas profesionāļi, un atmiņām par burvīgo vakaru, paņemot līdzi kādu turpat tapušu koka izstrādājuma suvenīru.
Adrese: “Pirts Alpi”, Ropažu pagasts, tālr. 29858049.

Mājražotāja Jeļena Dmitračenoka ir īstena saldumlietu burve, kas ikdienā nodarbojas ar mājas ingvera cepumu cepšanu no īsta (vietējā) medus un sviesta, ar cukura glazūru uzzīmējot uz cepumu virsmas visdažādākos  tēlus un tematiskas vizualizācijas. Mājas kafejnīcu dienā Salaspilī savā kafejnīcā SALDUMU PARADĪZE Jeļena atrādīs, aicinās nobaudīt un iegādāties arī citus savus gatavotos, tiešām izsmalcinātos desertus. Un protams, ka būs iespējams iegādāties līdzņemšanai arī apēdamos mākslas darbiņus – īpašā dizaina cepumus.
Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils, tālr. 29559198.

PŪKAS UN KŪKAS savu mājas kafejnīcu ir saorganizējuši, piedaloties draugu kompānijai, kas sastāv no 20 ģimenēm ar bērniem. Viena no draudzības virstēmām, kas vieno šo kuplo draugu pulku jau 15 gadus, ir kulinārija. Savā mājas kafejnīcā pa dienu nopelnītie līdzekļi tiks pārvirzīti labdarības mērķim, kādai ģimenei, kurai nepieciešams atbalsts un palīdzība. Lai nodrošinātu papildus ienākumus savam labdarības mērķim, PŪKAS UN KŪKAS organizēs arī nelielu savu ģimeņu lokā tapušo tirdziņu.
Adrese: Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs, Līvzemes iela 7, Salaspils, tālr. 26336212.

Lai gan ikdienā “Doles tēju” saimnieki tūristiem, interesentiem un pircējiem piedāvā kvalitatīvas, dabiskas un aromātiskas zāļu tējas un ārstniecības augus, kas audzēti un ievākti Doles salas dabas parka teritorijā, Mājas kafejnīcu dienā viņi papildinās savu ikdienišķo produktu klāstu arī ar 3 dažādu garšu baudījumu zupā, salātos un saldajā ēdienā. Doles sala ļoti lepojas ar saviem nēģiem, tāpēc arī šeit, DOLES CIENASTA piedāvājumā tradicionālais rasols ar ceptu nēģi. Papildus gastronomiskajam pieredzējumam viesiem būs iespēja pašvadīti izstaigāt dārzu, kā arī iegādāties kaut ko no gatavās produkcijas arī jaunajā saimniecības veikaliņā.
Adrese: “Ziediņi”, Doles sala, Salaspils novads, tālr. 25772734.

Čakli kā pašu bitītes ir BALANDIŅU MEDUS mājas kafejnīcas saimnieki, kas sarūpējuši saviem viesiem pilnu komplektu ar vēderprieku gardumiem kā arī piedāvā kvalitatīvu izzinoši-izklaidējošu programmu savā mājas kafejnīcā, ko ar bišu un baznīckunga svētību iekārtojuši Salaspils Mārtiņa Lutera baznīcas pagalmā. Viesi aicināti nobaudīt gan z-upīti tomātu krastos, gan īstenu leiputriju sāļajā vafelē, tāpat arī divas desertu kāres.  Ēdienkartē padomāts un piedomāts par medus izmantošanu receptēs. Izklaides programma būs interesanta gan ģimenēm ar bērniem, kam interesē bišu dzīve, gan kultūrvēstures cienītājiem – iepazīstoties ar baznīcas stāstu un ekskluzīvu iespēju uzkāpt tās tornī.
Adrese: Salaspils Mārtiņa Lutera baznīcas pagalms, Rīgas iela 49/1, Salaspils, tālr. 28343087.

Mājas picērijas dienas piedāvājums iepriecinās tos viesus, kas apmeklēs BABYLOON FOOD Salaspilī, kas šai dienai būs sagatavojuši speciālās picas un pancerotu piedāvājumu. Picas ir gatavotas pēc īstām itāļu picas receptēm. Būs iespējama arī atsevišķu picas gabalu iegāde, ja vesela pica liekas uzreiz pārāk liels kumoss, un ja nu viesi plāno paviesoties arī citās kafejnīcās un pataupīt vēderus citiem kārumiem.
Adrese: Rīgas iela 1, Salaspils, tālr. 29798239.

Trīs paaudzes zem viena jumta, katra ar savu odziņu – tāds ir SARKANĀS MĀJAS KAFEJNĪCAS – stāsts. Šī mājas kafejnīcu dienas pieturvieta būs īpaši salda, jo piedāvājumā izcils kūku asorti, lai izvēlētos sev tīkamāko, bet to, kas paliktu nenobaudīts, paņemtu līdzi. Visas kūkas gatavotas no sirds un tiks pasniegtas ar tikpat sirsnīgu kafiju. Šo māju kūku cepējas Elizabetes saldumi ir  iecienīti ne tikai Langstiņos. Pēc saldām kūkām varēs izbaudīt saldu dzīvi, izbraucot ar kādu retro automašīnu vai padomju motociklu. Ja gribas ko ekskluzīvu, būs iespēja piedalīties alus un vīna jogā, lai iegūtu citādas izjūtas. Tiem, kam patīk iegādāties vietējo ražotāju darinājumus, būs tāda iespēja apģērbu un ar rokām darinātu adījumu zīmola “Zīle” stendā. Bet uz beigām jāpaķer silti pašceptie “vīramātes pīrādziņi”.
Adrese: Krievupes iela 16a,  Langstiņi, Garkalnes pagasts, tālr. 26443793.

Bioloģiskās saimniecības “Jaunmuniņi” vienas dienas mājas kafejnīca DZINTRAS DIENAS BALLĪTE būs gatava iepriecināt savus viesus ar izplānotu un bagātīgu 4 kārtu ēdienkarti. Ja Tavs vārds ir Dzintra, Dzintars vai Dzintara – dubultprieks un maza papildus atlaidīte kabatā. Kafejnīcā savām vēlmēm piedāvājumu atradīs gan veģetārieši, gan gaļēdāji, un, kas ļoti svarīgi – lielākā daļa ēdienu sagatavoti no bioloģiskiem, tepat, tuvākajā apkārtē iegūstamiem produktiem. Maltītes garšās būs sajūtama gan latviskā virtuve, gan Vidusjūras reģiona un Francijas aromātu piesitiens. Mazajiem ķipariem pie sirds ies saimniecības dzīvnieciņu apskate un pabarošanas iespējas, kamēr pieaugušie varēs iesaistīties diskusijās par bioloģiskām saimniecībām, apskatīt izstādi un nopirkt ko gardu no saimniecības produkcijas. Pilns komplekts ģimenei uz vairākām stundām.
Adrese: “Jaunmuniņi”, Ropaži, tālr. 26554446.

ROPZAĻAIS STŪRIS JOKAS savā vienas dienas mājas kafejnīcā viesus cienās ar klasiku: soļanku un cūkgaļas šašliku ar piedevām, taču tikai šeit būs iespēja iemalkot kādu no 10 veidu mētru tējām ar medu vai tikt pie kāda mētru podiņa. Atpūtas vietā upes krastā  ģimenes ar bērniem priecēs arī plašā saimniecības dzīvnieciņu apskates iespēja.
Adrese: “Jokas”, Ropažu pagasts, tālr. 29192268.

Volneru ģimene, kas saimnieko “Venēcijās” Lielās Juglas krastos, jeb mājas kafejnīcu dienā MELLENES AR PIENU ZAĻAJĀ FILIĀLĒ ir ne tikai uzņēmīgi saimnieki, bet arī pasākumu organizatori, projekta “Garšu brauciens” organizatori un izbraukuma ēdināšanas pārstāvji. Savu vietu viņi plāno attīstīt kā pasākumu norises vietu gan draugu kompānijām, gan darba kolektīviem. Jau guvuši pieredzi, saimniekojot kafejnīcā “Mellenes ar pienu” Rīgā, saimnieki šajā dienā savus viesus cienās ar  ēdieniem no ēdienkartes, kas izveidota sadarbībā ar vietējiem ražotājiem, kas apciemoti projekta “Garšu brauciens” dažādos posmos, un piedāvājumā būs gan vairākas uzkodas – kā reņģu čipsi, vistas spārniņi BBQ mērcē vai mini burgerīši, tā arī uz ugunskura gatavota zupa.
Adrese: “Venēcijas”, Nāgelmuiža, Ropažu pagasts, tālr. 29283441.

Lielās Juglas krastā, meža ielokā būs atrodama mājas kafejnīca MIMĪŠA PICAS UN CITI GARDUMI. Te viesi varēs baudīt ne tikai uz vietas malkas krāsnī ceptas picas, kas pats par sevi jau aicināt aicina itālisko garšu cienītājus, bet arī uz ugunskura vārītu zupu un Kaucmindiešu receptēs uzieto maizes zupu ar putukrējumu un ogām.  Saimnieki ir sirsnīgi padomājuši arī par bērnu ēdienkarti un izklaides programmu, piedāvājot mazajiem ciemiņiem gan desiņas, gan ziepju burbuļu spēles, gan multfilmas seansu. Pieaugušie varēs papildināt iemaņas floristikā un noskatīties kādu klasiskās vērtībās ieturētu filmu, seansa laikā baudot gan mājas saldējumu, gan aroniju ķīseļmorsiņu.
Adrese: “Strūgas”, Zaķumuiža, Ropažu pagasts, tālr. 26341699.

GANDRĪZ LAUKI savā mājas kafejnīcā saimnieces Ingas vadībā piedāvās Pilsētnieku ēdienkarti, kurā ciemiņi atradīs dažādu, ar Rīgu saistītu tautu un kultūru ēdienus, kurus saimniece gadu gaitā ir pielāgojusi savai gaumei. Gaileņu žuljēns izklausās pārliecinoši, Siera uzkoda ar rukolas pesto – patiešām gardi, čakhobili – noslēpumaini un interesanti, un ja vēl alus, un ja vēl mājas vīns…izcili. Vīna glāzi rokās turot, varēs ļauties sava portreta skicēšanai, savukārt lielie rotaļnieki varēs izmēģināt spēkus, iespējams,  sen nespēlētā galda hokeja spēlē kopā ar Pasaules čempionu. Tepat arī tirdziņš, tepat arī takas gar upi vai zālāja spēles – prieks uzkavēties ilgāk!
Adrese: “Gandrīz lauki” atpūtas sēta, Lapu iela 1, Podkāju ciems, Ropažu pagasts, tālr. 29627656.

Tā kā “Sauleskalns” saimniekiem ir jau 17 gadu pieredze vietējā tūrisma nodrošināšanā Ropažu novadā, šis pasākums būs kā papildus “odziņa” uz “Saulekalns” piedāvājuma kūkas.  Vienas dienas mājas kafejnīca RUDZU DANCIS ļaus ciemiņiem un viesiem nobaudīt speciāli šai dienai uz dzīvās uguns ceptās rudzu pankūkas ar saldām un sāļām piedevām. Arī šajā dienā, popularizējot  latviskās tradīcijas ne tikai vēderam, bet arī dvēselei, šeit būs iespēja iziet gan Latvisko svētku taku ar uzdevumiem, gan aplūkot Putnu takas iemītniekus un saprast, kas tad ir Skaņais vēris. Līdzņemšanai būs iegādājama īstena rudzu maize un kanēļa cepumi.
Adrese: “Sauleskalns”, Zaķumuiža, Ropažu pagasts, tālr. 26301327.

Kad vienā sētā satiekas šefpavārs ar izsmalcinātu gaumi un saimniece, kas darina māla traukus, patiess prieks būs gan acīm, gan vēderam. Un tā rodas savvaļas restorāns ar melnās keramikas traukiem un sezonālām garšām no tuvējās apkārtnes produktiem. Mājas kafejnīcu dienas baudīšana MADZES GARŠU MAĢIJĀ tematiski un laika ziņā iedalīta trim viesu grupām: īsais – ar maziem degustāciju komplektiem, gardumiem līdzņemšanai un pēc vēlēšanās iepazīstināšanai ar melno keramiku steidzīgajiem, pusdienu – (1-3h) 3 kārtu pusdienu piedāvājums gastronomisko piedzīvojumu meklētājiem, ilgais (visas dienas garumā) – pusdienas, daba, mūzika, keramika, iespējama arī nakšņošana teltīs. Baudi gaišu sajūtu un garšu piedzīvojumu un pasākumu harmoniskā mijiedarbībā ar dabu un saimnieku viesmīlību.
Adrese: “Skujnieki”, Augšciems, Ropažu pagasts, tālr. 29442420.

Ar saukli “no dobes – uz galda” Mājas kafejnīcu dienu Zaķumuižā pārstāvēs ZAĻĀ VARDE, kuras saimnieki sevi sauc par dabas bērniem, kas laiku pa laikam renovē senču tradīcijas, lai nodotu tās nākamajām paaudzēm. Šajā dienā visi kafejnīcas viesi piedalīsies bērnības garšu un sajūtu renovācijā, kad virtuvēs šeptējās vecmāmiņas puķainās šircēs, ar lepnumu ceļot no skapjiem ārā stērķelētos un balti spīdošos galdautus un labākos saimes traukus. Arī ēdienu nosaukumos iekodēti vēstījumi ar bērnības atmiņām, un gandrīz viss, kas tiks celts galdā ir pašu audzēts vai ievākts tuvējā pļavā un mežā. Paralēli bērnības garšu pieredzējumam, saimnieki padomājuši arī par mūsdienu bērnu izklaidēm, un sētā tiks organizēts gan tirdziņš, gan našķu bodīte, gan dzīvās mūzikas brīži.
Adrese: “Ūdenszāles”, Zaķumuiža, Ropažu pagasts, tālr. 26007120.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar vietējiem koordinatoriem:

  • Ropažu Garkalnes partnerību, Janu Mihailovu – e-pasts: ropazigarkalne@gmail.com, tālr. 25189898;
  • Salaspils TIC – Janu Freimani – e-pasts: jana.freimane@salaspils.lv, tālr. 26398463

Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs uzzināt sazinoties ar dalībniekiem. Lūdzam ņemt vērā, ka lielākajā daļā no “Mājas kafejnīcām” norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Ievērosim visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un būsim atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem, lai šī diena nestu tikai patīkamas atmiņas.

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā notiek ar LIAA un “Lauku Ceļotājs” atbalstu, Ropažu un Salaspils novados organizē biedrība “Ropažu-Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību un Salaspils novada pašvaldību.

Līdzīgi raksti

8Jūl
Rīgas reģiona vietējās rīcības grupas LEADER sadarbības projekta „(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ievaros apzināja un apkopoja informāciju par inovatīvām un... Lasīt vairāk
8Jūl
2024.gada 9.jūlijā plkst.18.00 Google meet platformā norisināsies seminārs par LEADER projektu sagatavošanas un iesniegšanas nosacījumiem jaunajā plānošanas periodā Ropažu Salaspils partnerības... Lasīt vairāk
4Jūn
Biedrība “Ropažu Salaspils partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā... Lasīt vairāk
29Mai
Viens var izdarīt daudz, bet kopā mēs varam vairāk!Tieši tik vienkārši un vienlaikus arī sarežģīti, jo biznesa sadarbību veidošana prasa gan... Lasīt vairāk