“Mājas kafejnīcu dienas” šogad apmeklētājus gaidīs 13. un 14.augustā

Ar saukli “Piena upes ķīseļa krastos” – arī šogad ar šādu saukli startē Mājas kafejnīcu dienas Ropažu un Salaspils novados.

14 saimniecības, kuru atraktīvie saimnieki un brīnišķīgās saimnieces ir gatavas vērt savas mājas durvis, vārtus un sētas, lai ikvienam interesentam piedāvātu nogaršot visdažādākos mājās gatavotos ēdienus. Šogad ēdienkartes piedāvājums tik plašs, ka uz kārā zoba varēs likt sākot ar biezpienmaizītēm līdz pat dillēs sapinušos vēžiem.

Lai “Mājas kafejnīcu” apmeklējums nebeigtos ar vilšanos, apmeklējums izvēlētajā saimniecībā jāpiesaka laikus.

13. augustā apmeklētājus gaidīs:

Ropažu novadā

Ģimene no mājas kafejnīcas “Loku 5” būs sagatavojusi, kā paši saka, “mūžīgo brokastu piedāvājumu”. Patīkamā kafejnīcas atmosfērā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar tādiem restorāna cienīgiem ēdieniem kā vistas vai sēņu žuljēns, pērļu grūbu risoto ar sezonas dārzeņiem, brusketa ar tomātiem, baziliku vai mocarellu un daudziem citiem.  Īpašais piedāvājums – lieliskā medus kūka no vectēva bišu medus un iespēja degustēt un iegādāties vectēva bišu medu.

Papildus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties īpašā rokdarbu tehnikā darinātas rotas no sutazrotas.lv, kā arī apskatīt kāda jauna mākslinieka personālizstādi.

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00.

Adrese: Loku iela 5, Dzidriņas, Stopiņu pag., Ropažu novads, tālrunis: 29375958.

Vai zināt, kas ir knēdēļi? Šo ēdienu Jums nodegustēt piedāvās kafejnīcā “Cukurs”, kas ikdienā ir jauks veikaliņš Ropažu centrā, kurā ienākot, pārņem gaiša un mājīga atmosfēra, jo te atrodami izmeklēti meistaru rokām radīti produkti, kas ar siltumu piepildīs gan īpašus svētku brīžus, gan ikdienu.

Apmeklējot “Cukura” kafejnīcu, gardēžu piedāvājums neliks vilties. Te varēsi nogaršot ne tikai mazzināmos knēdēļus, bet arī pacienāties ar jaunajiem kartupelīšiem, kuru garšu bagātinās kupāti. Taču saldummīļus priecēs siera kūka un cukursaldā Pavlova, kurai klāt varēs piedzert jau tradicionālo kafiju, vai mazāk dzirdēto, bet neatvairāmo kombuchas dzērienu.

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00. Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: Rīgas iela 13, Ropaži, Ropažu novads, tālrunis: 26111606, 29165740

Par īpašiem pārsteigumiem parūpēsies Mežmalas restorāns “Madzes garšu maģija”, kas saviem apmeklētājiem būs sagādājuši nebijušu garšas baudījumu. Keramikas cepļa MADZE saimnieki mīl uzņemt ciemiņus un gūst lielu prieku par saviem viesiem sagādātajām, gaišajām sajūtām.

Īpašā un dabai tuvā vietā mājas kafejnīcu dalībnieki ekskluzīvā kārtā varēs baudīt vēžus diļļu pinekļos, vērša astes zupu, cūkgaļas ruleti vai liellopa stilbu ar interesanto nosaukumu “Bučo Osso”. Papildus tam kārdinoši deserti, izcilas uzkodas, gardas un sātīgas zupas, kā arī dzērieni. Katrā ziņā, garšu eksplozija apmeklētājiem garantēta.

Kā pievienotā vērtība restorāna apmeklējumam, ekskluzīva iespēja iegādāties melnās keramikas darbus, iepazīt trauku gatavošanas procesu, piedalīties mālu mīcīšanā vai spēlēt lielformāta spēles turpat sētā. Tiem, kas uzkavēsies pēc mājas kafejnīcas darba laika beigām, muzikāls pārsteigums.

Svarīgi! Mājas kafejnīcas darba laiks no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00. Koncerts plkst. 20.00 par papildus samaksu! Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: “Skujnieki”, Augšciems, Ropažu pag., Ropažu novads, tālrunis: 29423893

Salaspils novadā

Stikla namiņš Doles salas “Zemzaros” ir vieta pašā Daugavas krastā, kur ikdienā iespējams atzīmēt īpašus svētkus, taču “Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros Stikla namiņā būs iespējams nobaudīt uz ugunskura vārītu skābeņu zupu, poke bļodu ar sezonas dārzeņiem un vistu, un granolu ar jogurtu un sezonas ogām desertā.

Pēc gardās maltītes ikviens ir aicināts skatīties Doles kino, kas būs izvietots vecā siena šķūnī, kā arī iegādāties kādu gardumu, ko aizvest mājās palicējiem.

Svarīgi! Stikla namiņš būs pieejams tikai ar iepriekšējo rezervāciju maksimāli 8 personu grupām. Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00.

Adrese: “Zemzari”, Salaspils novads; tālr.: 29566506

Ģimenēm draudzīgais ogu dārzs “Salaspils mellenes” aicinās apmeklēt tematisko kafejnīcu “Salaspils Mellenes”, kur ikviens varēs piedalīties ogu ražas pilnbrieda baudīšanā, cienājoties ar dažādiem ēdieniem. Kārtīgas maltītes cienītāji varēs nobaudīt Priežavotu soļanku, kārumniekiem kūkas, pīrāgi un minideserti ar mellenēm, itāļu virtuves pazinējiem picu darbnīca.

Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ekskursijā pa melleņu dārzu, iesaistīties veselīga uztura pagatavošanas meistarklasē (par papildus samaksu), mazajiem kārumniekiem būs pieejamas radošās darbnīcas un rotaļu stūrītis. Papildus darbosies lauku labumu mini tirdziņš, skanēs dzīvā mūzika un varēs lasīt mellenes paši vai iegādāties jau salasītas.

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00; ekskursijas pieejamas 11:30 -12:00 , 14:30-15:00, 17:30-18:00; melleņu lasīšana no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00. Iespējami norēķini ar rēķinu vai pārskaitījumu, iepriekš piesakot.

Adrese: Priežavotu aleja 58, Bajāri, Salaspils novads, tālrunis: 25636419.

14. augustā savas durvis mājas kafejnīcu apmeklētājiem vērs:

Ropažu novadā

Gaileņu sezonas pašā plaukumā pie sevis aicina kafejnīca “Mierīga Pierīga”, kur šo meža velti varēs nobaudīt īpašā starterītī. Ēdienkartē redzēsim auksto Kūļu zupu, bulguru ar mednieku desu, eksotisko banānu kūku un atspirdzinošo augļu groziņu. Izskatās lieliski, vai ne?

Papildus ēdieniem būs pieejams fotostūrītis, origami meistarklase un aktīva izkustēšanās deju ritmos. Bērniem būs arī savs rotaļu stūrītis.

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00.

Adrese: Gaileņu iela 14, Garkalne, Garkalnes pagasts, Ropažu novads, tālrunis: 29444584.

Ikdienā Volneru ģimenes uzņēmums “Mellenes ar pienu” nodarbojas ar dažādu pasākumu organizēšanu, rūpējoties gan par gardu maltīti, gan svētku plānošanu, taču šoreiz Nāgelmuižā tiks uzņemti mājas kafejnīcu viesi.

Viesi varēs nobaudīt  “Mellenes ar pienu” sarūpētos gardumus – pupiņu zupu, cūkas stilbu, reņģu čipsus un citus gardumus. Tāpat varēs arī izkustināt kājas un rokas dažādās sportiskās aktivitātēs vai izbaudīt veldzējošu peldi Lielās Juglas upē.

Protams, neiztikt arī bez aktivitātēm. Kā sporta spēļu organizatori “Mellenes ar pienu’ parūpēsies arī par dažādiem veiklības pārbaudījumiem. Būs pieejams volejbola laukums, šaušana ar pneimatisko ieroci vai loku, vikingu šahs un citi veiklības pārbaudījumi.

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00. Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: “Venēcijas”, Nāgelmuiža, Ropažu pagasts, Ropažu novads, tālrunis: 29283441

Salaspils novadā

Ģimene, draugi, ūdens un saule, vasara un prieks – to visu varēs just un baudīt Wakeline summer cafe, kur mīļi gaida visus, kas vēlas gardi paēst, izmēģināt prasmi veikbordā vai atpūsties viesmīlībā!

Šī mājas kafejnīca cienās izsalkušos ar īpašo vasaras noskaņu picu, kā arī piedāvās nobaudīt atspridzinošo tējas sēnes dzērienu – kombucha.

Gaidot savu pasūtījumu, mazajiem apmeklētājiem patiks vērot pūkaino trušu dzīvi un nopeldēties. Savukārt, lielajiem iespēja izmēģināt veikbordu un iepazīt šo ekstrēmo sporta veidu (izcenojumi www.wakeline.lv )

Svarīgi! Mājas kafejnīcas darba laiks no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00. Tā kā pasākuma norises vietā dzīvo truši, lūgums iepriekš saskaņot ierašanos, ja plānojat ņemt līdzi mājas mīluļus. Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: Wakeline, Rūķīši 139, Salaspils lauku teritorija, Salaspils novads, tālrunis: 28441114.

13. un 14.augustā mājas kafejnīcas darbosies:

Ropažu novadā

Mājas kafejnīca ar intriģējošo nosaukumu “Gandrīz lauki” saviem apmeklētājiem būs sarūpējusi 4 veidu kanapē maizītes, ceptu pīles krūtiņu ar piedevām, auksto zaļo zupu, kuru varēs baudīt arī veģetāra uztura cienītāji. Te starp kūkām un vīnu tecēs arī ķīseļa upe. Aicinām ikvienu būt klātesošiem šajā garšu piedzīvojumā!

Mājas kafejnīcu dienās piedāvās ne tikai gardus putnu gaļas ēdienus, bet arī būs iespēja piedalīties putnu vērošanas un klausīšanās sacensības, kas noteikti patiks mazākajiem apmeklētājiem. Papildus iespējama ekskursija pa teritoriju, iespēja makšķerēt vai nopeldēties Tumšupē, pieejams plašs galda spēļu klāsts.

Svarīgi! 13. augustā kafejnīcas darba laiks no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00, 14. augustā darba laiks no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00.

Adrese: Lapu iela 1, Podkājas, Ropažu pag., Ropažu novads, tālrunis: 29627656.

Ikdienā “TREILERBODE” līdzņemšanai piedāvā latviskotas brokastis un pusdienas, kā arī karstas uzkodas un našķus, kā piemēram – CornDog, CornWaffle, u.c latviešiem mazāk zināmus ēdienus. Šoreiz šie un vēl daudzi citi neparasti ēdieni būs nogaršojami mājas kafejnīcā divu dienu garumā. Banānu suši, kartupeļu izlase, aukstā tomātu zupa ar piedevām, CornDog un BentPizza, un vēl daudz kas kārumniekiem piemērots.

Ja nekad neesi spēlējis petanku vai kroketu, tad tieši šeit būs iespēja iepazīt šo spēļu pamatus un apgūt jaunas iemaņas. Mazajiem rotaļlaukums ar slidkalniņu un šūpolēm.

Svarīgi! Kafejnīcas darba laiks katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 21.00. Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: Pārupes iela 18, Ulbroka, Stopiņu pag., Ropažu novads, tālrunis: 22525450

Ja vēlies uzzināt, kas ir Mimītis un kā top viņa gardumi, dodies uz Zaķumuižu, kur visus mīļi gaidīs “Mimīša picas un citi gardumi”. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvātas malkas krāsnī ceptas picas, uz ugunskura vārīta soļanka un pēc senās Kaucmindes receptes gatavota maizes zupa ar putukrēma cepurīti un ogām. Izklaides nolūkos tiks piedāvāta meistarklase nevajadzīgu lietu pārvèršanai noderīgos sīkumos un vakarà – koncerts. Zinātkārajiem būs iespēja vērot, kā zivju dīķī tiek barotas zivis.

Svarīgi! Mājas kafejnīcas darba laiks 13. augustā no plkst. 13.00 līdz plkst. 21.00, 14. augustā no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00. Iespējams norēķināties ar maksājumu karti.

Adrese: “Strūgas”, Zaķumuiža, Ropažu pag., Ropažu novads, tālrunis: 26341699.

“Sarkanās mājas kafejnīca” šajā aktivitātē piedalās jau ne pirmo reizi, un arī šoreiz saviem viesiem ir sagatavojusi dažādus gastronomiskus baudījumus. Te nu būs viena kūku un kārumu paradīze, kur cienās ar profitroļiem, pīrādziņiem, pildītiem šampinjoniem, Leišu šašliku un pašu ceptām, dikti gardām kūkām. 

Īsteniem auto faniem tiks piedāvāta iespēja apskatīt plašu privāto automašīnu kolekciju. Par ziedojumiem varēs ar šiem auto arī pavizināties.

Svarīgi! Gan 13., gan 14. augustā mājas kafejnīca darbu sāks plkst. 11.00 un strādās līdz pēdējai kūciņai. Iepriekš vienojoties, lielākām grupām iespējami norēķini ar bankas pārskaitījumu.

Adrese: Krievupes iela 16A, Langstiņi, Garkalnes pag., Ropažu novads, tālrunis: 26443793.

Mājas kafejnīca ar pamatīgu nosaukumu “Enkuri” pasākuma laikā viesiem piedāvās Vācijai – Austrijai raksturīgus ēdienus, kas garšo visai pasaulei. Ēdienkartē redzēsim ēdienus ar sezonāliem lauku un meža labumiem, piemēram, gailenēm, mellenē. Saldumu cienītāji varēs nogaršot tradicionālo ābolu strūdeli, melleņu pankūkas. Viesiem tiks piedāvāta iespēja iegādāties augļu sīrupus un ķirbjsēklu eļļu, kā arī austriešu zemnieksaimniecību darinātus vīnus.

Izklaidei šī kafejnīca piedāvās sup nomu vai izbraucienu ar ūdensmotociklu pa Baltezeru, īpaši sagatavotu orientēšanās spēli, kā arī sola pārsteigumus un visam pāri lieliskas emocijas un atpūtu ezera krastā.

Svarīgi! Mājas kafejnīca viesus uzņems 13. augustā no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00, savukārt 14. augustā gaidīs no plks.t 10.00 līdz plkst. 18.00

Adrese: “Enkuri”, Kalmju iela 7, Bukulti, Garkalnes pag., Ropažu novads, tālrunis: 26551822

Salaspils novadā

Kafejnīca “Doles cienasts” šogad savus viesus uzņems Doles salā, Salaspils novadā, kur darbosies jau iecienīto Doles tēju paspārnē. Viesiem būs iespēja nobaudīt tradicionālus, ar mīlestību gatavotus lauku ēdienus no Doles salā pieejamajiem produktiem. Ēdienkartē redzēsim kūpinātas zivs salātus, krāsnī ceptus kartupeļus ar lasi. Mazos ēdājus iepriecinās saldējums ar svaigām ogām.

Kafejnīcas apmeklētājiem būs iespēja izstaigāt zāļu tēju un ārstniecības augu dārzu, kā arī veikaliņā iegādāties Doles tēju produkciju. Bērniem pieejams rotaļu laukumiņš – batuts, namiņš ar slīdkalniņu, šūpoles un smilšukaste (vecāku uzraudzībā).

Svarīgi! Mājas kafejnīca darbosies katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00. Grupām iepriekš piesakoties, iespējams izrakstīt rēķinu un veikt apmaksu ar bankas pārskaitījumu.

Adrese: “Ziediņi”, Doles sala, Salaspils pag., Salaspils novads, tālrunis: 25772734.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar vietējiem koordinatoriem:

Lūdzam ņemt vērā, ka lielākajā daļā no “Mājas kafejnīcām” norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Ievērosim visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un būsim atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem, lai šī diena nestu tikai patīkamas atmiņas.

“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā notiek ar LIAA un “Lauku Ceļotājs” atbalstu, Ropažu un Salaspils novados organizē biedrība “Ropažu-Garkalnes partnerība” sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību un Salaspils novada pašvaldību.

Līdzīgi raksti

Image coming soon
30Apr
No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās... Lasīt vairāk
Image coming soon
18Apr
Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk... Lasīt vairāk
5Apr
Beidzot ceļvedis Pierīgas apceļošanai ieguvis vēl draudzīgāku veidolu novadu viesiem, jo viss tūrisma piedāvājums tagad pieejams arī jaunajā EXIT RĪGA lietotnē... Lasīt vairāk
8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk