Meistarklases “Kompleksie tūrisma risinājumi Liepājas rajona partnerības teritorijā”

Meistarklases “Kompleksie tūrisma risinājumi Liepājas rajona partnerības teritorijā”

Laikā no 18.-20.septembrim, BDR “Liepājas rajona partnerība” teritorijā,  projekta “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam” ietvaros notika seminārs  “Kompleksie tūrisma risinājumi Liepājas rajona partnerības teritorijā.” Pasākumā piedalījās pārstāvji no Gruzijas, Moldovas, Lietuvas un Latvijas VRG.

Pirmajā dienā iepazīšanos sākām viesu mājā Kalvenes pagasta “Mednieki”, kur īstenots projekts “ Vietējo produktu realizācijas, degustācijas un prezentācijas telpu izveide Kalvenes pagastā”, kura piedāvā telpas mierpilnai un klusai atpūtai laukos, mazākām viesībām, semināriem (u.c. pasākumiem), kā arī vīna un sezonas produktu degustācijas. Semināra dalībnieki apskatīja vīnogu dārzu, par kura izveidi un sugu atlasi pastāstīja saimnieks  Martins Samms. Bija iespēja nodegustēt dažādus saimniecībā gatavotos vīnus.

Tad ceļš veda uz Grobiņu, kur mūs sagaidīja Tūrisma kluba “’Oga” vadītājs Raimonds Reinis, kura biedrība ir īstenojusi vairākus projektus attīstot Kuršu vikingu tēmu, kas piesaista daudz tūristus Grobiņai.  Vietējie jaunieši izveidojuši aktīvā tūrisma objekts “Vikingu kuršu apmetne”. Šo tēmu Grobiņas pilsēta paņēmusi kā  pilsētas tūrisma piedāvājumu, kuru attīsta kā  kompleksu tūrisma produktu dažādos veidos. Tirgus laukums ir izveidots apgāztas vikingu laivas formā, tūrisma informācijas bukletu stendi izgatavoti vikingu laivas formā. Kuršu Vikingu apmetne piedāvā lielisku iespēju izzināt Kuršu Vikingu dzīves ziņas, iejusties vikingu tēlos, šaut ar loku, mest mērķī kaujas cirvjus, braukt ar vikingu laivu pa Ālandes upi u.c. Galvenais ieguvums ir tas, ka tajā visā iesaistās vietējie jaunieši un tas veicina lokālpatriotismu.

Pēc tam devāmies uz viesu māju “Lauku kūrorts” Kazdangas pagastā, kurā tiek piedāvāta ne tikai iespēja pasākumu organizēšanai, nakšņošanai, bet īstenoti divi aktīvā tūrisma projekti -izveidota gaisa šķēršļu trase stabu konstrukcijās un uzstādīta  veikborda iekārta, kas veiksmīgi papildina viesu mājas piedāvājumu un mazina sezonalitāti. Ziemā uz ledus tiek izveidotas slidošanas trasītes. Vecās fermas ēkā iekārtots Lāzertags, kuru varēja izmēģināt arī semināra dalībnieki. Dalībnieku uzmanību piesaistīja bāra telpu dizains, kur no vecām, kādam šķistu nederīgām lietām, ir izveidoti krēsli, galdi, bāra lete, piešķirot lietām otru mūžu.

Otrajā dienā devāmies uz Rucavas novadu, kur apmeklējām etnogrāfisko mājā “Zvanītāji”, kur varējām piedalīties kulinārijas mantojuma – baltā sviesta gatavošanas meistarklasē. Sandra Aigare mūs sagaidīja Rucavas tautas tērpā, un iepazīstināja ar vietējo folkloras mantojumu gan dziedot, gan izrādot vietējo daiļamatu meistaru darinātos rokdarbus.

Tālāk devāmies uz Papi, kur apskatījām Rucavas novada domes atjaunoto zvejnieku bijušo zivju māju “Dzintarvēji” (Fišereja), kurā tagad izveidota vēsturiska ekspozīcija par Papes zvejniekiem un iekārtots tūrisma informācijas centrs. Pabijām latviešu etnogrāfiskajā Mikjāņu sētā, kur Māris Muitnieks ir izveidojis kempinga vietu no jūras izmestiem dabas materiāliem un atjaunojis šķūni ar niedru jumtu, piedāvājot  kultūras mantojuma kā tūrisma biznesu.

Dienas noslēgumā, SIA Aizputes vīna darītava, tās vadītājs Mārtiņš Sants, organizēja viesiem radošo darbnīcu par vīna gatavošanu, kur pašiem dalībniekiem bija iespēja to arī veikt. Vīns tika izspiests, lai pēc gada atkal visi tiktos uz degustāciju un dalītos pieredzē par tūrisma jomas attīstību un popularizēšanu.

Trešā diena Liepājas pilsēta, kur “Karostas glābšanas biedrība” piedāvāja nodarbību, praktisku darbošanos, lai gūtu priekštatu par Liepājas vēsturi, komplektu tūrisma piedāvājumu, mārketinga veidošanu tūrisma pakalpojumam. Ekskursijas tiek organizētas ar šova elementiem. Tas ir pasākums tiem, kas grib ko vairāk par parastu ekskursiju un kam ir bail piedalīties izrādē “Aiz restēm”! Ekskursijas laikā ir jāievēro disciplīna, jāpiedalās ierindas mācībā un citās aktivitātēs.

Šajās trīs dienās iegūtas zināšanas un pieredzes, kā dažādot tūrisma piedāvājumu, lai pēc iespējas pagarinātu tūrisma sezonu un piesaistīt tūristus ar interesantiem piedāvājumiem, kā pasniegt savas vietas kultūras un vēstures mantojumu interesantā formā.

Liepājas rajona partnerības projektu koordinatore

Santa Brāle

 

“Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam”, projekta Nr.18-00-A019.333-000012

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Projekts tiek realizēts ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” atbalstu

 

Līdzīgi raksti

Image coming soon
9Aug
Biedrība “Ropažu Salaspils partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 2. kārtu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Kopējās lauksaimniecības politikas... Lasīt vairāk
8Jūl
Rīgas reģiona vietējās rīcības grupas LEADER sadarbības projekta „(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ievaros apzināja un apkopoja informāciju par inovatīvām un... Lasīt vairāk
8Jūl
2024.gada 9.jūlijā plkst.18.00 Google meet platformā norisināsies seminārs par LEADER projektu sagatavošanas un iesniegšanas nosacījumiem jaunajā plānošanas periodā Ropažu Salaspils partnerības... Lasīt vairāk
4Jūn
Biedrība “Ropažu Salaspils partnerība” izsludina atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 1.kārtu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā... Lasīt vairāk