Noslēgusies online erudīcijas spēle “Eko-Ziemeļos”

No 10.-12. aprīlim jaunieši no Ropažu, Garkalnes, Ķekavas, Mālpils, Siguldas, Sējas, Krimuldas un Inčukalna novadiem piedalījās online erudīcijas spēlē “Eko-Ziemeļos”. Spēles jautājumu loks ietvēra tādas tēmas par Latviju un pasauli kā: ekonomika, enerģētika, vides zinātne, ekoloģija un politika.

Jaunieši dalījās arī ar savu redzējumu par eko biznesa idejām. Potenciālās uzņēmējdarbības nišas tika saskatītas: augu audzēšanā uz pilsētu māju jumtiem izmantojot “aquaponics” metodi; daudzreizlietojamo salmiņu ražošanā; iespējās piedāvāt kompostēšanas servisu daudzdzīvokļu māju iemītniekiem un pēc tam materiālu pārdot; kafejnīcas atvēršanu, kur visi produkti tiktu audzēti uz vietas; atvēsinoša apģērba izgatavošana u.c.

Pasākumā kopumā iesaistījas 75 jaunieši vecumā no 15-20 gadiem. Spēles mērķis bija aktivizēt skolēnus piedalīties “Eko-North/Eko-Ziemeļos” projekta aktivitātēs. Uzvarētāji no katras partnerības, jeb kopā 18 dalībnieki, dosies uz 5 dienu vasaras nometnēm Polijā vai Somijā.

Spēlē visvairāk punktu ieguva:

 • Mārtiņš Lejiņš no Mālpils novada;
 • Krista Elīza Rugāja no Ropažu novada;
 • Rasa Strūģe no Mālpils novada;

Šie skolēni saņems arī dāvanu kartes jaunajā ūdens atrakciju parkā 333 trasē.

Visiem spēles dalībniekiem būs iespēja iesaistīties Radošo semināru ciklā, kas noritēs no 2019. gada septembra līdz 2020.gada maijam:

 • Seminārs “Radošs starts uzņēmējdarbībā”
 • Zaļā uzņēmējdarbība. “Mans potenciālais uzņēmums”
 • Seminārs “Radi uzņēmumu un izvērtē uzņēmējdarbību”
 • Praktiskais seminārs “Es mācos reklamēt un pārdot”
 • Izzinošs seminārs “Iepazīt un izvērtēt uzņēmumu”
 • Praktisks seminārs “Jauns uzņēmums un eksports”
 • Noslēguma pasākums. Filmas prezentācija/uzņēmumu prezentācijas
 • Mācību materiāls “Kā es radu uzņēmumu”. Īsfilma

Projekta “Eko-North/Eko-Ziemeļos” (projekta nr. 18-00-A019.333-000018) mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu jauniešu vidū, tai skaitā iepazīstinot ar labo praksi –  “zaļās” uzņēmējdarbības pieredzi un metodēm partneru teritorijās.

Projektu īsteno biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar partnerību “Daugavkrasts” un Rīgas rajona lauku attīstības biedrību (RRLAB). Projekta starptautiskie partneri ir vietējās rīcības grupas no 4 dalībvalstīm: Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Projekts realizēts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Informācija par projektu meklējama te.

“Eko Ziemeļos” projekta vadītāja, Jana Mihailova, Jana.miiha@gmail.com, 25570573

Biedrības administratīvā vadītāja Eva Haberkorne-Vimba, eva.haberkorne@gmail.com

Līdzīgi raksti

Image coming soon
30Apr
No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās... Lasīt vairāk
Image coming soon
18Apr
Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk... Lasīt vairāk
5Apr
Beidzot ceļvedis Pierīgas apceļošanai ieguvis vēl draudzīgāku veidolu novadu viesiem, jo viss tūrisma piedāvājums tagad pieejams arī jaunajā EXIT RĪGA lietotnē... Lasīt vairāk
8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk