Par soli tuvāk rezultātam jeb pirmā ekspertu apmācība Pajūgu braukšanā aizvadīta.

No 2. līdz 5.maijam Ķekavā biedrības “Zelta rati” teritorijā norisinājās praktiskās apmācības seminārs pajūgu braukšanā ar augstas raudzes trenera un eksperta no Somijas piedalīšanos Ben Johan Rolfson Simonsen, projekta “Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS.’’, projekta nr. Nr.18-00-A019.333-000019, ietvaros.

Praktiskās apmācības Pajūgu braukšanā notika 3 dienas. Šāda pasākuma mērķis ir projektā iesaistīto staļļu pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana. Daļā mazo un vidējo Staļļu treneru zināšanas ir nepietiekamas, lai veiktu jauniešu un iesācēju apmācības, arī sportistu iemaņas ir nepilnīgas un uzlabojamas. Ir nepieciešams smelties praktisku pieredzi un iemaņas pakalpojuma kvalitātes celšanai un prasmju apguvei.

Šādas apmācības vairos staļļa konkurētspēju, cels pakalpojumu kvalitāti un palielinās klientu loku. Galvenokārt bērnu un jauniešu.

Praktiskās apmācības dod zināšanas kā veidot treniņu sistēmu, kā plānot tos, kā dot izpratni par zirga un jātnieka attīstības dinamiku, kā pasniegt informāciju iesācējam jātniekam, kā veidot sadarbību iesācējs jātnieks – zirgs, kā arī kā strādāt jau ar jātnieku ar zināšanām un iemaņām. Pieredzējušu jātnieku un pajūgu braucēju dalība praktiskās apmācības seminārā ļauj uzlabot zināšanas un pakalpojumu kvalitāti dalībai sacensībās, lai trenētu jau citus sportistus ar pieredzi un sniegtu treneru un konsultantu pakalpojumus citiem.

Projekts tiek īstenots un finansēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Projekts tiks īstenots no 2019.gada 3.janvāra līdz 2020.gada 25.novembrim. Projekta kopējais un publiskais finansējums ir 85910,35 EUR.

Dalībnieku atsauksmes:

Agnese Bērziņa – projekts “Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS.” ir unikāla iespēja cilvēkiem, kuri ir saistīti ar zirgu pasauli. Mēs varējām tikai sapņot par praktiskām apmācībām ar pasaules līmeņa treneriem. Iegutās zināšanas ir nenovērtējamas! Liels paldies Jums par to! Katram dalībniekam tika veltīta nedalīta uzmanība. Treneris izteica atzinību par sadarbību un atgriezenisko saiti ar dalībniekiem. Tika pārrunātas sadarbības iespējas nākotnē, kas nozīmē, ka sadarbība turpināsies arī pēc projekta beigām.

Zane Krūmiņa – Šī ir vienreizēji laba iespēja cilvēkiem Latvijā, kuri nodarbojas ar pajūgu braukšanu, braukt piedalīties, skatīties, klausīties un mācīties pie laba ārzemju sporta meistara. Tiem, kuriem līdz šim nav bijusi šāda iespēja, noteikti to vajag izmantot. Tiem, kuri ir bijuši vairākkārt citos semināros pie līdzīgiem treneriem, ir viela pārdomām, ir ko salīdzināt, ir iedots darbs pašam ar sevi. Uzskatu, ka braucēji, kuri piedalījās šajā seminārā, ir tikai ieguvēji. Esmu gandarīta par izdarīto šī projekta pajūgu braukšanas praktisko semināru, tas izdevās ļoti labs! Ieguvu jaunu pieredzi, sapratu savas kļūdas. Domāju, ka šis seminārs attaisnoja sevi pilnībā.

Zane Caune – Praktiskās apmācības pajūgu braukšanā bija ļoti vērtīgas un noderīgas ikvienam, kam ir saistība ar pajūgu braukšanu un kuri vēlas ar to nodarboties. Piedaloties nodarbībās, kā klausītājam, guvu daudz vērtīgu atziņu un pieredzes stāstu gan no nodarbību vadītāja, gan no dalībniekiem. Piedalos jau otrajā projekta piedāvātajā aktivitātē. Pirmo reizi piedalījos apmācībā “Kā kļūt par Juridisku personu un Juridisku dokumentu izstrāde”. Gribu uzsvērt, ka šis ir unikāls projekts zirgu cilvēkiem Latvijā. Tāpēc, iesaku patiešām novērtēt un izmantot piedāvātas aktivitātes ne tikai pajūgu braukšana, bet arī citās disciplīnās, kā arī vispārīgi šī projekta ietvaros.

Anda un Andis Pavlovski – Pajūgu braukšana – sporta veids pie mums un pārējās Baltijas valstīs ir ļoti jauns – tam Latvijā ir tikai 10 gadu nesena vēsture. Cilvēki, kuri šodien tajā ir iesaistīti – tie ir tradīciju un vēstures veidotāji. Tāpēc apmācības ir ļoti, ļoti nepieciešamas, un daļa interesentu izmantoja šo un arī citas iespējas apmeklēt zinošu nozares pārstāvju vadītos seminārus.

Sporta veids ir darbība, tāpēc praktiskās apmācības ir īpaši noderīgas un prioritāras. Ceram, ka turpmākajos projekta pasākumos tādas būs atkal. Patīkami, ka ar apmācību vadītāju veidojās laba komunikācija.

Izsakām pateicību projekta idejas autoriem un pasākuma realizētājiem.

Anastasija Prohorova – Esmu gandarīta par lielisko iespēju piedalīties šajā projektā, kura aktivitāte šoreiz notika  Ķekavas novadā no 3. līdz 5. maijam ar prakstiskām nodarbībām pajūgu braukšanā. Projekta laikā bija iespēja aprunāties par aktuālām tēmām ar citiem pajūgu braucējiem, guvu vairākus vērtīgus padomus teorētisko un praktisko iemaņu pilnveidošanā un, proti, pielietot kursos sniegto informāciju praktiski, tas ir mērķu plānošana un realizācija, lai sagatavotu jaunu zirgu darbam. Man, bija liels prieks un interese kursu laikā, arī turpmāk es vēlos piedalīties projekta aktivitātēs un gūt pieredzi tik skaistā sportā kā pajūgu braukšana.

 

Megija Sargsjane – Pateicoties projektam EQUUS man bija lieliska iespēja mācīties no pasaules līmeņa sportista un trenera – Ben Johan Rolfson Simonsen. Atskatoties uz semināru esmu gandarīta, jo gan es, gan zirgs, ar kuru piedalījos seminārā, esam guvuši zināšanas un prasmes, kuras varam tālāk attīstīt un pilnveidot veiksmīgākai savstarpējai sadarbībai.

Eva Haberkorne-Vimba

Biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība”

Administratīvā vadītāja

Mob.29210007

Eva.haberkorne@gmail.com

ropazigarkalne@gmail.com

 

Sīkāka informācija par projektu meklējama,

http://www.ropazisalaspils.lv/projekti/zirgu-izmantosanas-iespejas-sodien-un-rit-equus/

Līdzīgi raksti

Image coming soon
30Apr
No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās... Lasīt vairāk
Image coming soon
18Apr
Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk... Lasīt vairāk
5Apr
Beidzot ceļvedis Pierīgas apceļošanai ieguvis vēl draudzīgāku veidolu novadu viesiem, jo viss tūrisma piedāvājums tagad pieejams arī jaunajā EXIT RĪGA lietotnē... Lasīt vairāk
8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk