Lielais meistarklašu cikls projektā “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.” noslēdzies ar labām atziņām un sadarbības partneriem

Biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar kolēģiem no biedrības “Sateka”, Biedrības “Liepājas rajona partnerība” un biedrības “Saldus rajona attīstības biedrība” no 2018.gada īsteno projektu “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.”, kura mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu un radīt jaunus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Lai tūrisma nozarei piesaistītu jaunus, dažāda vecuma un zināšanām bagātus, tūrisma pakalpojumu sniedzējus, tika organizēti vairāki lielu meistarklašu cikli; keramikas meistarklases, kuras notika Ropažu novadā, Kompleksu tūrisma pakalpojumu un risinājumu meistarklases, kuras notika Liepājas pusē, Eko un atvērto saimniecību meistarklases, kuras notika Gulbenes novadā un Amatniecības meistarklases ar kurām noslēdzās meistarklašu cikls Saldus pusē.

Noslēguma meistarklasēm, kuru akcents tika likts uz amatniecības virziena iesaisti tūrisma nozarē mērķis bija veicināt jaunu piedāvājumu veidošanos, balstoties uz tradicionālām amatu prasmēm, nozīmīgu lomu veltot sadarbībai.

Saldū projekta dalībnieki tikās ar Pērli, cilvēku ar pasaules elpu un zināšanām tekstil un gobelēn lielmeistari Baibu Rīteri. Meistarē ir sakoncentrējušās divas ļoti būtiskas īpašības: pirmā, ļoti uzskatāmi un praktiski ierādīt un mācīt prasmes un mākslu ikvienam, un otrā, pasaulīgais redzējums un filozofija viņas gobelēnos, no kuriem paņemot kaut nedaudz, dalībnieki ir ieguvēji.

Tika apmeklēta arī Saldus Tautas mākslas studija, vairāki meistari un Saldus maiznīca. Audēji, amatnieki un rokdarbnieki Saldū ir stipri – valstī un Eiropā atzīti, un ar savu arodu gatavi dalīties. Daļas projekta dalībnieku stiprā puse nav pārdošana, bet prasmes un zināšanas, kā arī vēlme tās nodot tālāk. Daloties vienam ar otru kā nodot zināšanas, kur un kā piesaistīt klientus, kā strādāt ar reklāmu, ieguvēji ir visi.

Pēc meistarklasēs pavadītām vairākām dienām amatnieki izdarīja secinājumus:

  • Mēs ikdienā neredzam amatniecības procesu, kas ļoti būtiski. To nevar redzēt arī apmeklējot izstādes. Pieredze un sarunas ir vērtīgākais šādās tikšanās. Izzināt virtuvi amatniekam ir ļoti svarīgi.
  • Nereti amatniekiem pietrūkst komunikācija ar līdzīgi domājošiem, lai dalītos un iedvesmotos. Knifus, kas amatniecībā ir būtiski – izstādē neatradīsi. Šajā pasākumā es nonāku pie atziņas – es esmu uz īstā ceļa.
  • Mēs protam darīt. Bet ne vienmēr mēs mākam to izmantot. Mēs nemākam savas zināšanas pārdot, ar tām dalīties. Mēs šādos šajā pasākumā iedvesmojamies un mācāmies pielāgoties situācijai par labu sev un citiem.

Atskata video materiāla piedāvājam noskatīties biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” youtube kontā: https://youtu.be/LcgKER1uKBA un https://youtu.be/4yarJ6f_XQo.

Projekts tiek īstenots  Projekts tiek īstenots ELFLA Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gada apakšpasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Projektu īsteno biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar kolēģiem no biedrības “Sateka”, Biedrības “Liepājas rajona partnerība” un biedrības “Saldus rajona attīstības biedrība”.

Bildes: http://www.ropazisalaspils.lv/galerija/amatnieku-meistraklases-saldus-2020/

Projekta vadītāja

Eva Haberkorne-Vimba, Eva.haberkorne@gmail.com, +371 29210007