Meistarklase par “Ārstniecības augu/tēju un zāļu ievākšanu”, Lietuvā.

Šā gada jūlijā tūrisma nozarē iesaistītie Ropažu Garkalnes partnerības pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā pie kaimiņiem lietuviešiem, lai tiktos ar Jadvigas kundzi un iedvesmotos no viņas stāsta, kā tradīciju – ārstnieciskās augu tējas – var pārvērst mūsdienīgā biznesā.

Viena no galvenajām atziņām: tev ļoti labi jāpārzina joma, kurā darbojies, tai ir jābūt tavai sirdslietai. Jadvigas kundzes stāsts bija iedvesmojošs, viņa labprāt un daudz dalījās ar informāciju par ārstniecības augu/tēju novākšanas noslēpumiem. Šī meistarklases sadaļa bija ļoti noderīga. Lai arī mums, latviešiem, ir sava pieredze ārstniecisko augu vākšanā, vienmēr var iegūt jaunu informāciju un paplašināt redzesloku.

Ļoti rosinoša bija ārstniecisko augu dārza apskate. Kur katrs meklēja augu, ko viņš vēl nepazīst, iztaujāja saimnieci par specifiskajām auga īpašībām un mēģināja iegādāties stādu. Tā bija lieliska botānikas stunda svaigā gaisā 🙂

Otrās dienas meistarklase par ārstniecības augu vākšanu, kaltēšu un pakošanu bija ļoti  nteresanta. Vienmēr ir saistoši ne tikai klausīties lekciju, bet redzēt, kā praktiski tas notiek. Biju pārsteigta, ka it kā nelielā uzņēmumā strādā gana daudz darbinieku. Jūlijs, protams, ir galvenais ražas vākšanas laiks, un tas nozīmē, ka darba ir daudz. Katram sadalīti pienākumi, un viss process no augu vākšanas līdz tējas iepakošanai notiek, saskaņā ar to.

Vairāk biju gaidījusi no meistarklases par ekoloģisko augu saimniecību izmantošanu tūrismā. Bet laikam jau pietrūka laika iztaujāt Jadvigas kundzi par šiem zemūdens akmeņiem vai veiksmes stāstiem, jo ārstniecisko augu pasaule ir tik plaša un informācijas ir tik daudz, ka nepagūst divās dienās to visu izstāstīt.

Protams, kā vienmēr šādos pasākumos, ļoti noderīga ir savstarpējā iepazīšanās. Apciemot Lietuvu devāmies kopā ar kolēģiem no Gulbenes, Sabiles un Liepājas. Un tādējādi ieguvām iedvesmojošos stāstus no pašu pieredzes par tūrisma jomas attīstīšanu. Un kārtējo reizi guvām apliecinājumu un iedvesmu: mēs varam un mums viss izdodas!

Gundega Pumpure
SIA “Vulfas kundze”

Projekts tiek realizēts ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” atbalstu

Starptautiskās sadarbības projekts “Tūrisma attīstība. No tradīcijām līdz mūsdienīgam biznesam.”, projekta numurs: 18-00-A019.333-000012; 

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma uzņēmējdarbības pilnveidošanu partneru teritorijās, radīt jaunus inovatīvus tūrisma produktus un pakalpojumus.

Projekta vadošanais partneris “Ropažu Garkalnes partnerība, sadarbības partneri: biedrība “SATEKA”, biedrība “Saldus rajona attīstības biedrība”, biedrība “Liepājas rajona partnerība”, KAZBEGI LAG (Gruzija), Šiaures vakaru Lietuvos LAG (Lietuva), Utenas rigion LAG (Lietuva), Mazeikiai Town LAG (Lietuva), Ghidigihici Sea Basin LAG (Moldova), Serpentina Nistrului LAG (Moldova)