Uzņemam partnerus un dalāmies labās prakses piemēros par upju un ezeru potenciāla izmantošanu rekreācijai un uzņēmējdrabībai, un dodamies pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju

No 4. līdz 7.oktobim Partnerības laukiem un jūrai un mūsu pprojekta partneru Ropažu Garkalnes partnerības teritorijā viesojās projekta “Upju un ezeru potenciāla izmantošana rekreācijai un uzņēmējdarbībai” partneri no Īrijas, Ziemeļīrijas un Igaunijas. 

Partnerus iepazīstinājām ar mūsu puses labās prakses piemēriem, apmeklējot gan uzņēmumus, gan pašvaldības gan DAP objektus. Esam saņēmuši vislabākos vārdus un sajūsmu no mūsu viesiem par latviešu uzņēmēju oriģinālajām biznesa idejām, veidu, kā izmantot un apsaimniekot upes un ezerus, par lielisko Da Vinči tiltu, kas izveidots šī projekta ietvaros pie Šlokenbekas muižas, kā arī par lielisko uzņemšanu un gardo ēdināšanu. Patiess prieks, ka partneri atzīst, cik nozīmīga viņiem bijusi šī pieredze un, ka pie mums ir daudz ko redzēt un ko mācīties. 

No 07.10. – 09.10.2021. pieci Partnerības “Laukiem un jūrai” pārstāvji un trīs “Ropažu Garkalnes partnerības pārstāvji” šī paša projekta  ietvaros viesojās Igaunijā, lai kopā ar citu partnerību pārstāvjiem iepazītos ar Igaunijas Harju apriņķa pieredzi dažādu ūdenstilpņu izmantošanā atpūtas un tūrisma mērķiem. 

Apmeklējām Kloogaranna pludmali, kur projekta dalībnieki varēja pārliecināties par pozitīvām izmaiņām pēdējo divu gadu laikā attiecībā uz teritorijas labiekārtojumu. Brauciena dalībniekiem bija iespēja apskatīt Pakri pussalu, kur atrodas vizuāli iespaidīgākā Baltijas valstu piekrastes klints siena ar kaļķakmens atsegumiem, iziet posmu no Baltijas piekrastes garās distances pārgājiena maršruta Ranniku matkarada (Latvijā – Jūrtaka) un uzkāpt Pakri bākā. Runā, ka tieši Pakri pussalā esot vieni no krāšņākajiem saulrietiem Baltijā…

Vēsturiskā Padises klostera telpās bija noorganizēts mini-seminārs par upju izmantošanu rekreācijai un tūrismam Igaunijā, kā arī visi apmeklētāji tika iepazīstināti ar visnotaļ drosmīgu igauņu enerģētikas projektu, kas paredz iegūt elektronerģiju no jūras, kā arī veikt uzglabāšanu un tirgošanu brīžos, kad biržā elektroenerģijas cenas ir visaugstākās. Īpašu interesi izpelnījās arī Rummu karjera – bijušās kaļķakmens un marmora ieguves vietas – pielāgošana rekreācijai un vakara izbrauciens karjerā ar plostu, kas izgaismo karjera zemūdens pasauli.

Paldies igauņu kolēģiem par viesmīlību!

Prauciens tika organizēts un finansēts ELFLA starptautiskā sadarbības projekta  “Upju un ezeru potenciāla izmantošana rekreācijai un uzņēmējdarbībai” ietvaros.