Pagājušajā gadā nodibinātā biedrība “Rudzi” ar savu līdzfinansējumu startēja biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” izsludinātajā konkursā un guva atbalstu ES programmas “Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai” projektu atlasē “Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam” apakšprogrammā „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.
Šī projekta pamatideja ir veicināt vietējās kultūrdzīves attīstību, iedzīvotāju iesaisti kultūras pasākumos – gan radot tos pašiem, gan apmeklējot. Jaunie tērpi deju kolektīvam sniegs iespēju pilnvērtīgi turpināt darbību un ar skaistām dejām jaunos tērpos priecēt vietējos un blakus novadu iedzīvotājus.
“Līdz šim pašiem savu tautas tērpu mums nebija. Uz koncertiem un skatēm nācās tos aizņemties no citiem kolektīviem, taču ne vienmēr tas bija iespējams, jo koncerti mēdz pārklāties. Ņemot vērā, ka tuvojas Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki, kuros plānojam piedalīties, ir ļoti svarīgi tērpus darināt pēc iespējas drīzāk un godam pārstāvēt savu novadu”, stāsta deju kolektīva vadītāja Antra Valnere.
Tautas deju kolektīvam tiks darināti Kuldīgas novada tautas tērpi, kas izvēlēti tādēļ, ka kolektīvs “Rudzi” savā deju repertuārā labprāt izmanto cēlas tautas dejas, līdz ar to arī tādam ir jābūt tautas tērpam, turklāt Kuldīgas novada tautas tērpā dominē toņi, kas raksturo kolektīva “Rudzi” nosaukumu – rudzupuķu zils un balti zeltains kā rudzu lauks. Kopumā kolektīva vajadzībām tiks sarūpēti 20 tērpi.
Jaunos tērpus plānojam saņemt vasaras sākumā un doties koncerttūrē ar deju meistarklasēm uz Ropažu novada ciemiem – Kākciemu, Zaķumuižu, Ropažiem, Silakrogu un Muceniekiem, kā arī viesoties blakus novados. Vadmotīvs – caur deju saliedējam novadus un ciemus!
TDK “Rudzi” pārstāve