Viesi no Moldovas gūst pieredzi Ropažu novadā

26. un 27. jūlijā Latvijas – Moldovas sadarbības ietvaros Ropažu novadā viesojās ciemiņi no Moldovas – Vera Navoloaca no NVO “Vatra Strabuna” un Vladimirs Gutiumus no Floreštu rajona pārvaldes, kuri iepazinās ar biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” darbību, Ropažu novada teritorijā realizētajiem projektiem un to pienesumu sabiedrībai, kā arī tikās ar pašvaldības pārstāvjiem – novada domes vadību, uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

 

 

Vizītes mērķis – detalizēti iepazīties ar vietējās rīcības grupas darbu, pieredzi projektu konkursu veidošanā un projektu realizācijā. Moldova vēl tikai gūst pieredzi šajā jomā un gatavojas iesaistīties vietējo teritoriju attīstības veicināšanā, tādēļ viesiem īpaši interesanta ir jau iegūtā praktiskā pieredze, realizētās ieceres un kļūdas. Pavisam Latvijā šajās dienās viesojās 45 Moldovas Republikas pārstāvji, no kuriem 18 piedalījās pieredzes apmaiņas vizītēs dažādās vietējās rīcības grupās.

 

Viesu vizīte Ropažu novadā sākās ar multifunkcionālā centra “Silakrogs” iepazīšanu un tikšanos ar Multifunkcionālo centru vadītāju Daigu Joksti, pašvaldības Administrācijas vadītāju Signi Grūbi un jauniešu biedrības “Alia Visio Ropaži” pārstāvi Mārtiņu Belti, klātesot biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” vadītājai Evai Haberkornei – Vimbai. Viesi tika iepazīstināti ar multifunkiconālo centru izveidi novadā, aktivitātēm, kas šajos centros tiek veiktas un pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti, kā arī ar realizētajiem projektiem un pieredzi, kas radusies projektus plānojot un realizējot.

 

Multifunkcionālie centri Ropažu novadā izmanto ikvienu iespēju, lai realizētu savas ieceres. Pateicoties līdzdalībai projektu konkursos iegādātas spēles, kas pieejamas bērniem un jauniešiem, veļas mazgājamās mašīnas un gāzes plītis, organizētas latviešu valodas apmācības krievvalodīgajiem, tiek organizēti dažādi pasākumi.

 

Apmeklējot Zaķumuižu, viesi apskatīja ciemu, kurā siltināšanas projektu realizācijas rezultātā jaunu vizuālo veidolu un daudz ekonomiskāku un energoefektīvāku mūžu ieguvušas visas daudzdzīvokļu mājas. Siltināšanas procesā otro elpu ieguvis arī Zaķumuižas klubs, paplašināta un siltināta arī Zaķumuižas pamatskola. Savukārt iedzīvotāji kā nevalstiskās organizācijas pārstāvji, startējot partnerības izsludinātajos LEADER projektu konkursos, ciemā uzstādījuši vingrošanas rīku un jaunu, modernu bērnu rotaļu laukumu. Biedrības “Ropažu novada kaimiņu sadarbība” vadītājs Ivo Liepiņš uzsvēra, ka vislielākais ieguvums un vērtība ir pašu iedzīvotāju aktivitāte un vēlme pašiem kaut ko darīt un uzlabot. “Ne vienmēr ir jāsēž un jāgaida, kamēr kāds kaut ko izdarīs tavā vietā, ir jāsāk darīt pašiem un tad arī citi kaimiņi labprāt pievienojas un paveikt var daudz.”, viesiem teica Ivo Liepiņš.

 

Viesi apbrīnoja pašvaldības nodrošinātās sporta un aktīvās atpūtas iespējas iedzīvotājiem, kā arī novada bibliotēkas pakalpojumu pieejamību gandrīz ikvienā novada ciemā.

 

Ropažos viesi tikās ar Ropažu novada domes priekšsēdētāju Zigurdu Blauu, domes priekšsēdētāja vietnieku Antonu Cibuļski, Attīstības daļas vadītāju Valdi Valtenbergu un jauniešu biedrības pārstāvi Katrīnu Ķeķi. Viņi tika iepazīstināti ar informāciju par Ropažu novadu, par pašvaldības darbību dažādās jomās, kā arī projektu realizācijā. Viesi interesējās par pašvaldības ikdienas darbu un sadarbību ar dažādām institūcijām un valstīm ieviešot dažādus projektus.

 

Viesi no Moldovas apmeklēja arī nesen renovēto un paplašināto pirmsskolas izglītības iestādi “Annele” un tikās ar biedrības “Pirmā māja” pārstāvji Andri Ezertēvu. Biedrība ir aktīva projektu realizētāja Ropažu ciemā – ciema centrā pēc biedrības iniciatīvas izveidots jauns, moderns bērnu rotaļu laukums, izveidots štābiņš mazākiem bērniem. Viens no pēdējiem un veiksmīgākajiem biedrības realizētajiem projektiem ir Mīlestības saliņas labiekārtošana, dīķa tīrīšana un peldvietas izveide Ropažu ciema centrā. Viesi neslēpa patiesu sajūsmu par pašvaldības PII „Annele” un iespējām, ko tā piedāvā mazajiem novada iedzīvotājiem un viņu ģimenēm, kā arī izteica vēlmi daudzas aktivitātītes ieviest savās pašvaldībās.

 

Apmeklējuma noslēgumā viesus Ropažu pilsdrupās uzņēma vēstures rekonstrukcijas kluba “Rodenpois” biedrs, novadpētnieks Andrejs Planders, kurš viesiem stāstīja par dzīvās vēstures rekonstrukciju pilsdrupās un arī LEADER projektiem, kas realizēti pilsdrupās.

 

Vizītes laikā viesi iepazinās arī ar sporta kompleksu 333, kur ieguva informāciju arī par Ropažu novada uzņēmēju biedrības darbu.

 

Pēc vizītes Ropažu novadā viesi apmeklēja arī Garkalnes novadu, savukārt pēc tam devās uz Daugavpili, lai kopā ar citiem Moldovas un Latvijas pārstāvjiem nometnē – vasaras skolā – iegūtu plašākas zināšanas sadarbības projektu izstrādē, izdiskutētu redzēto un apzinātu arī turpmākās sadarbības iespējas.

 

Informāciju sagatavoja

 

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

Līdzīgi raksti

Image coming soon
30Apr
No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās... Lasīt vairāk
Image coming soon
18Apr
Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk... Lasīt vairāk
5Apr
Beidzot ceļvedis Pierīgas apceļošanai ieguvis vēl draudzīgāku veidolu novadu viesiem, jo viss tūrisma piedāvājums tagad pieejams arī jaunajā EXIT RĪGA lietotnē... Lasīt vairāk
8Mar
Amata nosaukums – administratīvais vadītājs Darba pienākumu apraksts: Izsludināt un organizēt atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas... Lasīt vairāk